(Фото з турніру SOLO TOURNAMENT #1)

 

🙋‍♂️Панове, сьогодні ми з вами розберемо то як організувати івент або турнір по настільним іграм на прикладі ігрової системи Warhammer 40,000!

 

📍 Дислокація

  Почнемо з того що об’єднує турнір та івент а саме – місце проведення. Як показує досвід, це один з найважливіших пунктів, щоб організувати турнір потрібно прискіпливо підійти до вибору місця або, як кажуть, локації:

  • врахувати місце розташування стосовно жд або автовокзалу;
  • дізнатись місце розташування готелю або хостелу неподалік;
  • визначити місця навколо, де було б можна поїсти або замовити їжу – гарний гравець це ситий гравець!

Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека - Запоріжжя

(Запорізька обласна бібліотека де відбувся командний турнір “THE INCREDIBLE FOUR”)

 

 

🛖  Приміщення

  Тепер поговоримо про саме приміщення. Тут потрібно розуміти одразу, на яку кількість людей ми розраховуємо: якщо ви хочет організувати турнір Warhammer 40,000 то для комфортної гри двох гравців підходить приблизно 3 квадратні метри. Тому приміщення приблизно на 100 кв.м. нам має вистачити на 30 учасників. Також, не можна забувати і про меблі – мінімальний набір це гральний стіл та два стільці.

 

(Зала ресторанно-готельного комплексу “Краків”, м. Київ)

 

  Зазвичай, при виборі самого приміщення, краще орієнтуватися на:

  • спеціалізовані зали для нарад (зазвичай містять проектор для відображення результатів)
  • торгівельно розважальні установи
  • бібліотеки , музеї

 

  В цих закладах меблі вже є, тому буде менше проблем з логістикою.

(Одна з кімнат бібліотеки)

 

 

🚙  Логістика

Жоден івент не може відбутись без самого важливого інвентарю – террейну. Не буде зайвим заздалегідь продумати спосіб доставки його на місце проведення!

 

 

🤺  Турнір

  Почнемо з турніру. Одразу зазначу, що підхід до організації має бути більш професійний. Насамперед, нееобхідно під час написання регламенту чітко зазначити основні положення а саме: 

  1. Вимоги до розміру ростерів в pts;
  2. Стиль подача ростерів (чіткий та одноманітний шаблон для зручного доступу гравців та перевірки);
  3. Систему підрахунку очок та систему парингів.

 

  Тепер перейдемо до безпосередньо ігрових столів. Важливою умовою щоб правильно організувати турнір Warhammer 40000, є оформлення максимально збалансованих столів, щоб зменшити вплив першого ходу на гру. Тому за розташуванням террейну можно звернутися за допомогою до двох основних джерел а саме:

 

(Приклад розміщення терейну)

 

  WTC  (Світовий командний чемпіонат) – це турнір по настільним іграм, який проводиться з 2006 року. Саме набір правил WTC по Warhammer 40,000 досить сильно вплинув на розвиток Warhammer 40,000 в Україні. Тому, більшість гравців та організаторів при організації спортивно -орієнтованих турнірів оперують саме цими рекомндаціями та наборами правил.

 

 

🍻  Івент

  Тепер про івенти та що воно таке. Тут треба розуміти, що під час розробки івенту потрібно підходити більш креативно. Отримання нових, свіжих вражень від вже існуючої гри. Можна підійти до гри з іншого боку. Розглянемо кілька варіантів.

 

  Вільна гра – збираються учасники та вже у вільному режимі домовляються про ігри. Це може бути гра два-на-два, головне це дати можливість гравцям самим обирати собі партнера. Не менш цікавим має бути і ростер при створені якого можно використати спрощену систему а саме Power Level. Це дозволить швидко підготуватися до гри. 

(Непередбачуваність суперників не зрівняється з непередбачуваністю напарника!)

 

  Наступний спосіб отримати новий досвід це підготовлений сценарій для кількох ігор? які поєднані між собою сюжетом та розповідають історію планети , героя тощо. В цьому випадку треба досить прискіпливо підійти до сценарію та ролей гравців в ньому? щоб це виглядало як одна цікава історія? яка може вас поглинути ти залишити після себе гарні враження.

 

(Запекла боротьба за цінні ресурси древньої раси)

 

  Та на останок можу порадити велику гру – тут досить все просто але й не менш захопливо. Ми беремо три – чотири ігрові столи та поєднуємо їх у велике поле бою. Готуємо дві команди? розподіляємо поміж ними ролі? призначаємо головнокомандувача та починаємо веселе місиво на кілька днів! Для підготовки подібних івентів вам знадобится запас їжі та напоїв? щоб не перериватися.

 

 

Щоб враження збереглись надовше – всі учасники повинні отримати маленькі призи за заслуги під час івенту. Прекрасною ідеєю може виступити вручення карточок на кшталт стратагем за моменти у грі. Наприклад за ре-рол чарджа на менше значення, вбивство астропатом Магнуса, кидок 90% шестірок чи одиниць!

(Таке не забувається…)

 

 

🤔 Але все ж…

  Успішною складовою будь якого турніру чи івенту є їх учасники – саме від них та їх настрою залежить успіх дійства! Найціннішим що залишиться після туси є приємні спогади, а щоб спогади нікуди не пропали – їх обов’язково потрібно зафіксувати на груповому фото турніру, які можна переглянути в завершених івентах.

 

(Вручення призів – сама приємна частина заходу)

 

(Спогади напливають швидше коли дивишся на фото…)

 

Бажаю усім гарної гри та пам’ятайте головне не перемога а отримання гормонів щастя. Поважайте ваших ігрових партнерів і вони поважатимуть вас.

 

 

Автор: Максим Лисак, клуб “Tortuga”, м. Запоріжжя

Поділитися:

Як написати WTC ростер?
Як зробити Титана?
Меню