Мистецтво на папері

🧐 Кожен в нашому спільного хобі вибрав для себе за що цінувати його. Хтось любить Warhammer за красиві мініатюри, хтось за епічні історії. Епічність персонажів чи просто особливостей всесвіту може бути відтворено пластиковими мініатюрами чи навіть на папері… і це не обов’язково книги! Більшість колекціонерів чи художників починають роботу над мініатюрою з її купівлі та збірки. Але серед нас є справжні митці-архітектори, здатні, не гірше магосів Світів-Кузень, зробити власного титана (інструкцію додано)!

 

Які основні кроки в створенні власної Бога-Машини?

Я починаю з того, що намагаюся знайти якнайбільше фотографій процесу збірки оригінальної моделі. Це дозволяє зрозуміти структуру моделі, знайти всі ці приховані дрібні деталі, що складно помітити на готовій моделі. Найкраще допоможуть фотографії, що зняті зі всіх сторін, особливо якщо на них є речі для порівняння масштабу (лінійки). Процес розробки 3D моделі стандартний для всіх видів моделювань, необхідно запастись фотографіями знайденими раніше, зрозуміти основні форми, що будуть використовуватись для формування та бути готовим до клопіткої роботи малювання в 3D (особисто я не намагаюсь промалювати дрібні деталі по типу вентиляційних решіток, декору чи канти щитів – ці речі є декоративними і можуть легко бути додані на етапі розробки шаблону).

 

Для мене головний інструмент в цій справі – 3D Studio max. Знаю, що визнано кращим для моделювання з паперу є Rhinoceros 3D і одного дня я таки вивчу його. За можливості я намагаюся знайти stl файл для 3D друку… хоча їх і складно “знайти”, але пошук вартий витраченого часу так як вони – найкраще описують модель. З stl чи без, процес 3D моделювання зводиться до одного – повторення побаченого.

 

Необхідно пам’ятати, що майже будь яка деталь може бути намальована з використанням простих базових форм – циліндр, конус, сфера, площина та багатогранник. Важливо зауважити, що деталь повинна бути якомого простішою, але зберігати схожість. Картонна модель це компроміс між копіюванням кожного вигину та можливістю це, власне, скрутити з картону… це складно пояснити і все залежить від вашого власного досвіду та ваших здібностей та навиків моделювання щоб зробити титана. Ви можете все ідеально промалювати, що не можливо буде відрізнити модель від оригіналу, але одночасно зрозумієте, що зібрати цю деталь з картону практично неможливо, так як шаблон занадто складний або дрібні похибки збірки великої деталі призведуть до спотворень або перетворить збірку на нічний кошмар.

 

(Приклад готової 3D моделі)

 

Після того як ви завершили створення моделі, починається процес розгортання (unwraping). Звичайно це можна зробити використовуючи плагіни для 3D Studio Max, наприклад через UV map чи Pepakura Designer та багато інших. Особисто, я користуюсь останнім, так як цей інструмент досить простий в користуванні але є досить потужним для розробки базових шаблонів. Рекомендую запастись терпінням та м’ятним чаєм!

 

 

(Процес розгортання в Papekura Designer)

 

Після того як я отримав базові шаблони деталей, я розпочинаю їх “полірування”. Для цього я використовую Autodesk Autocad (так як користуюсь ним професійно на роботі).

 

 

(Шаблони що очікують “шліфування”)

 

Зауважте, що після розробки та шаблонування моделі 3ds max (а 3ds max не працює з реальними циліндрами)та Paperkura всі циліндричні деталі являються багатогранниками.

 

 

 

(Збільшене зображення контуру циліндру)

 

Саме це і є процес “полірування” шаблонів отриманих після розгортання (покращення та підготовка). Для прикладу, для себе я експериментальним шляхом вирішив, що циліндр буде виглядати найкраще на папері, якщо це буде 50-сторонній багатогранник. В результаті розгортки фактично ми отримуємо 2 торці циліндра (два 50-гранники) і розгортку бічної стінки – прямокутник. Але для найкращого результату і щоб ніде не вилізли якісь щілини, багатогранники потрібно «перетворити» на кола – в Autocad це виконується базовим функціоналом програми. Всі криволінійні поверхні теж потрібно «згладити» для отримання приємного гладкого виду. Цей процес необхідно виконати для усіх заокруглених чи циліндричних деталей. Деталі типу щитів фактично можна розглядти в розрізі як бутерброд – основне тіло щита + канти, що просто наклеюються на тіло щита.

 

Для порівняння, зверніть увагу на карапас до та після шліфування:

 

(Необроблені шаблони)

 

(Шаблони для трафарету, за яким виконується розкроювання)

 

Ви повинні відполірувати та розмістити всі деталі без виключення, промалювати всі накладні елементи та декор, що не створювалися в 3д моделі. Саме коли всі шаблони деталей доведені до «ідеалу», трафарет буде готовим до використання. В процесі цього відловлюються помилки та дрібні нестиковки. Деталі розкладаються на стандартних листах паперу (А3 або А4). Вже випробуваний та виправлений трафарет використовується щоб зробити вашого бездоганного титана. Так як вільного часу мало, а малечу також потрібно колихати, процес від початку моделювання Warlord до закінчення закінчення фарбування зайняв півтори роки.”

(Завершений Warlord)

(Reaver в процесі)

Про автора

Денис, 37 років, інженер-електрик. Коли вперше орендував квартиру, мав вдома виключно книги (що досить швидко набридли), а одного разу в наткнувся на сайт паперових моделей тварин та динозаврів. Це прекрасне хобі заповнило самотні вечори Дениса. В один з моментів Денис знайшов прекрасну модель Starscream яка вартувала $20 (я жадібний, знаю) і вирішив що він готовий набратись наснаги та терпіння щоб власноруч розробити трафарет для моделі. Перша власна модель була простувата та недбала, але процес дуже сподобався.

 

З часом Денис зацікавився всесвітом Warhammer 40 000, готично атмосферою, неймовірними моделями та епічними розповідями. Але побачивши вартість моделі Титана Warlord (~$1.500) вирішив не ризикувати життям, і замість того щоб потайки від дружини збирати кошти, прийняв рішення власноруч його зібрати з паперу.  Займається пейперкрафтом близько 15 років. Слідкувати за творчістю Дена можна в його фейсбуці!

 

Всі викройки за посиланням тут!

 

Щира вдаячність за розповідь! Більше фото процесу як зробити титана та інших робіт Дениса можна знайти за посиланнями нижче:

Porphyrion

Reaver

Warlord

 

А тут можна знайти процес розробки титана що Денис великодушно подарував нашому клубу Nora Imperatora!

 

 

 

Поділитися:

Як організувати турнір?
Меню